flag

Русский язик

lumos, lumus, люмос, люмус, что такое, электрик, электрика,
           вызов, вызвать, услуги, електрик, днепр, днепро, днепропетровск

ЕЛЕКТРОМОНТАЖНІ РОБОТИ


МОНТАЖ, РЕМОНТ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ, СИСТЕМ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ ТА СИГНАЛІЗАЦІЇГрафік роботи:

 • понеділок - п'ятниця - 9.00 : 18.00
 • субота - неділя - вихідний
 • державні свята - вихідний
email
shop
menu
phone number

Навіщо потрібні розподільчи коробки?

Навіщо потрібні розподільчи коробки?

При монтажі електропроводки не обійтися без з'єднання проводів між собою. І такі з'єднання не варто робити де попало, а потім замуровувати в стіну. Для таких цілей призначені розподільчі (розгалужувальні, розпаєчні, комутаційні) коробки. Це такий контейнер з кришкою, де поміщають з'єднані дроти.


За багаторічну практику нам довелося неодноразово стикатися з ситуацією, коли відбувалися якісь проблеми з електропроводкою, і потрібно було дістатися в розподільну коробку для визначення і усунення цих неполадок. Але зазвичай, у процесі ремонту ці коробки намагаються приховати усіма можливими силами, так як така "блямба", зазвичай під стелею, на самому видному місці, псує зовнішній вигляд і страшенно дратує. І при цьому ніхто не замислюється, що вони зроблені спеціально для того, щоб до них був безперешкодний доступ, в разі необхідності.


Вже більше десяти років ми намагаємося не встановлювати таких розподільних коробок, у всякому разі в тому вигляді як це було прийнято. Ми не відмовилися від з'єднання проводів, від цього нікуди не дітися, але ми робимо ці з'єднання в доступних місцях, які навіть в процесі всіх ремонтних робіт ніхто не закриватиме - ми робимо їх в установчих коробках, по простому - в підрозетниках. Це зручно тим, що при необхідності, можна зняти вимикач або розетку і дістатися до всіх з'єднань.


Багато, як виявилося, противляться цьому способу комутації. Причиною цього стала економія, всі намагаються заощадити на електриці. Нікому не хочеться переплачувати за матеріали і роботу. Але не завжди розуміють, що і електрикам не дуже хочеться робити додаткову роботу. З точки зору монтажника це виглядає так: для початку, якщо стіни не з гіпсокартону, йому потрібно висвердлити отвір необхідного діаметра і глибини (робити це в бетонній стіні, ще те задоволення), встановити саму розпаєчну коробку, завести в неї всі необхідні кабелі, з'єднати їх між собою, а потім пропаяти або проварити спеціальним зварюванням. Природно, це коштує певних грошей. Але бували випадки, що недбайливі електрики встановлювали таких коробок в незліченній кількості, ймовірно, вони порахували, що на них можна більше заробити.


Можна довго порівнювати всі плюси і мінуси розподільних коробок під стелями, але зазвичай всіх клієнтів цікавить економія грошей. Тому ми вирішили порахувати, на прикладі однієї з кімнат, різницю у вартості робіт і матеріалів, обох способів монтажу.


У статті "Скільки коштують електромонтажні роботи" ми використовували типовий проект трикімнатної квартири. Ми візьмемо одну з цих кімнат для прикладу.


Навіщо потрібні розподільчи коробки?

Це, на нашому прикладі, спальня. Так як розетки і вимикачі прив'язані до розташування меблів ми використовуємо ту ж розстановку, що і в зазначеній вище статті. У ній знаходяться: ліжко, приліжкові тумбочки, шафа, туалетний столик, комод і телевізор. Останнім часом це невід'ємні атрибути спальні. Розетки у нас розташовані над тумбочками, біля туалетного столика, за телевізором і при вході в кімнату. Освітлення, теж нехитре - світильник на стелі по центру кімнати і два бра над ліжком. І ще виведемо одну розетку і освітлення на балкон. Зараз стелі, в основному, роблять з гіпсокартону або натяжні, тому можна заховати розподільчи коробки за такими стелями.


У першому прикладі ми використовуємо розподільні коробки під стелею, а точніше за стелею, як це зазвичай роблять, щоб не довбати бетонні стіни. Для початку нам необхідно привести кабель для розеточной групи, з електричного щитка в коридорі до розподільної коробки в кімнаті. Далі від цієї розподільної коробки розвести кабелю до кожної розетки. Схематично це буде виглядати так:


Навіщо потрібні розподільчи коробки?

При прокладанні проводки без розподільної коробки на стелі принцип трохи інший: кабель живлення з щитка підводимо до найближчої розетки, від неї - до наступної найближчої розетки, до туалетного столика (в нашому випадку до двох розеток, ще кабель потрібен до телевізора, так як вони знаходяться з різних сторін), від туалетного столика до розетки над тумбочкою справа, від неї до розетки над тумбочкою зліва, і далі до розетки на балконі. Так само, як і в випадку з методом розподільної коробки, живлення до світильників над ліжком і на балконі ми візьмемо від найближчих розеток, для економії кабелю. Схематично це буде виглядати так:


Навіщо потрібні розподільчи коробки?

Можна, звичайно, поекспериментувати з комбінуванням даних методів і варіантами прокладки кабелів і нарізки штроб, але це не суттєво вплине на результат.


Тепер давайте порівняємо, що у нас вийшло по довжинах кабелів. У першій таблиці вказано варіант з розподільною коробкою на стелі, в другій зі з'єднаннями в підрозетниках.


Найменування кабелю Вид кабелю Довжина, м
Живлення з щитка ШВВП 2х2,5 5,5
Розетка на вході ШВВП 2х2,5 3
Розетка телевізора ШВВП 2х1,5 3
Розетка туалетного столика ШВВП 2х1,5 3,5
Розетка тумбочки біля ліжка справа ШВВП 2х1,5 6
Розетка тумбочки біля ліжка зліва ШВВП 2х1,5 8
Розетка на балконі ШВВП 2х1,5 9
Світильник над тумбочкою біля ліжка справа ШВВП 2х1 2,5
Світильник над тумбочкою біля ліжка слева ШВВП 2х1 2,5
Світильник на балконі ШВВП 2х1 4
Найменування кабелю Вид кабелю Довжина, м
Розетка на вході ШВВП 2х2,5 7,5
Розетка телевізора ШВВП 2х1,5 3,5
Розетка туалетного столика ШВВП 2х1,5 6,5
Розетка тумбочки біля ліжка справа ШВВП 2х1,5 6
Розетка тумбочки біля ліжка зліва ШВВП 2х1,5 2,5
Розетка на балконі ШВВП 2х1,5 2,5
Светильник над тумбочкою біля ліжка справа ШВВП 2х1 2,5
Светильник над тумбочкою біля ліжка зліва ШВВП 2х1 2,5
Светильник на балконі ШВВП 2х1 4

За тими ж принципами розрахуємо, скільки кабелів нам необхідно для освітлення. Освітлення і розетки прийнято розділяти на різні лінії (для чистоти експерименту, різниця складе всього-на-всього 5,5 метрів кабелю). Центральний світильник ми зробимо з можливістю відключати і включати з трьох точок, це зручно тим, що не потрібно вставати з ліжка для того, щоб вимкнути світло.


Навіщо потрібні розподільчи коробки?
Навіщо потрібні розподільчи коробки?

Найменування кабелю Вид кабелю Довжина, м
Живлення з щитка ШВВП 2х1 5,5
Вимикач на вході ШВВП 4х1 2,5
Вимимкач над тумбочкою біля ліжка справа ШВВП 3х1 6
Вимимкач над тумбочкою біля ліжка зліва ШВВП 3х1 8
Центральний світильник ШВВП 2х1 3,5
Найменування кабелю Вид кабелю Довжина, м
Вимикач на вході ШВВП 2х1 7
Вимимкач над тумбочкою біля ліжка справа справа ШВВП 3х1 8,5
Вимимкач над тумбочкою біля ліжка зліва ШВВП 3х1 10,5
Центральний світильник ШВВП 2х1 6

Хотілося б звернути увагу, що для підключення перехресного вимикача необхідно чотири жили. Тому в прикладі з розподільчими коробками додався кабель ПВС 4х1. У разі монтажу з розключенням у підрозетниках ми маємо можливість комутації без цього кабелю.


Отже підведемо підсумки двох методів електромонтажу із зазначенням цін на матеріали і роботу. Ціни в гривні постійно змінюються, тому прив'яжемося до долара, як більш стабільній валюті.


Розрахунок вартості з розподільними коробками:

№ п/п Найменування матеріалів Кіл-ть Вартість, $ Загальна вартість, $
1 Кабель ШВВП 2х2,5 8,5 0.53 4,50
2 Кабель ШВВП 2х1,5 26 0.33 8,58
3 Кабель ШВВП 4х1 2,5 0.42 1,05
4 Кабель ШВВП 3х1 14 0.37 5,00
5 Кабель ШВВП 2х1 12,5 0.24 3,00
7 Гофра Ø20 61 0,08 4,88
Загальна вартість: 27,01
№ п/п Найменування матеріалів Кіл-ть Вартість, $ Загальна вартість, $
1 Свердління отвору в бетоні і установка підрозетника 12 3,5 42,00
2 Нарізка штроби в бетоні 11,5 3,5 40,25
3 Свердління отворів для проходу стін 1 1 1,00
4 Прокладка кабелю в гофрі 61 1 61
5 Прокладка кабелю без гофри 12 0.80 9,60
6 Встановлення і розключення розподільної коробки 2 3,5 7,00
Загальна вартість: 160,85

Розрахунок вартості без розподільних коробок:

№ п/п Найменування матеріалів Кіл-ть Вартість, $ Загальна вартість, $
1 Кабель ШВВП 2х2,5 7,5 0.53 3,98
2 Кабель ШВВП 2х1,5 21 0.33 6,93
4 Кабель ШВВП 3х1 19 0.37 7,03
5 Кабель ШВВП 2х1 22 0.24 5,28
7 Гофра Ø20 50 0,08 4,00
Загальна вартість: 27,22
№ п/п Наименование работ Кол-во Стоимость, $ Общая стоимость, $
1 Свердління отвору в бетоні і установка підрозетника 12 3,5 42,00
2 Нарізка штроби в бетоні 12 3,5 42
3 Сверление отверстия для прохода стен 1 1 1,00
4 Прокладка кабелю в гофрі 50 1 50
5 Прокладка кабелю без гофри 20 0.80 16
Загальна вартість: 151

Як бачите, спосіб монтажу з розподільними коробками виявився, в нашому випадку, навіть дорожче ніж без них. Метод електропроводки в даній кімнаті з розподільчими коробками обійдеться приблизно в 182 $, при цьому при розключенні кабелів в підрозетниках - в 178 $. В інших випадках вартість цих двох варіантів може бути протилежна, але при цьому абсолютно не суттєва близько 5%.


Чи варто це того, щоб потім, при крайній необхідності, пошкодити ремонт, тільки для того, щоб переробити підгорілі скручування.